Lucid Dreaming

2. ledna 2011 v 21:01 | MartyZz |  Lucid Dreaming
Lucid Dreaming, (česky Lucidní snění, někdy se používá jen LD) je stav při němž se doslova spící člověk probudí ve snu. To znamená že zdánlivě neměnný scénář snu se rozpadne při uvědomění a z filmu se stává hra. A to ta nejreálnější hra jakou člověk může hrát. Lucidní snění by se dalo přirovnat k virtuální realitě. Takové sny se dají neomezeně ovládat. Vlastně je lucidní sen omezen jen vaší fantazií. Můžete zde například létat,  prožít sexuální zážitek, nebo vlastně cokoli jiného co máte rádi.
    Zmínky o lucidních snech se dochovali už z doby Aristotela. Nejstarší dochovaný zápis pochází z roku 415. Lucidní sen se může zdát naprosté většině lidí. Hlavní je motivace a věřit tomu že lucidního snu se dá opravdu dosáhnout.
    V 19. století se průkopníkem stal markýz d'Hervey de Saint-Denis, který významně zvýšil povědomí o lucidním snění a koncem 20. století Stephen LaBerge vědecky prokázal existenci tohoto jevu a popsal jevy při něm probíhající v mozku, takže došlo k jeho obecnému přijetí ve vědeckých kruzích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukyno Lukyno | E-mail | 20. prosince 2012 v 14:02 | Reagovat

Máte někdo zkušenost s Calea Zacatechichi a jejímu údajnému vlivu na živé a lucidní sny?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama